2021-01-13 | Porady WordPress | 1 min czytania

Test najszybszy motyw WordPress


modernizacja wordpress

Spis treści:

Wynik Google PageSpeed dla uważanego za jednego z najszybszych motywów (bez instalacji wtyczek optymalizacyjnych) nie wygląda obiecująco, mimo zapewnień producentów o wysokiej jakości produktu. Mowa o motywie OCEAN, który po czystej instalacji prezentuje 46 na 100 w PAGE SPEED Google dla mobile. Podobnie jest z innymi szybkimi skórkami.

test theme WordPress Ocean

Poprawienie wskaźnika umożliwiają zainstalowane wtyczki do cachowania oraz optymalizacji JS i CSS. Dla naszych klientów instalujemy WPOptimize, który pozwala na osiągnięcie przyzwoitych wyników szybkości ładowania strony dla większości motywów WordPress w google Speed test. Narzędzie to pozwoli na ocenić każdy motyw.

Co to Google PageSpeed?

Google PageSpeed to jedno z narzędzi do optymalizacji stron internetowych. Pozwoli na optymalizację strony pod kątem m.in.:

  • szybkości działania – serwer strony,
  • szybkości renderowania – css, js i img,
  • przesuwania się strony w czasie renderowania.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

modernizacja wordpress

Zwiększ wydajność strony poprzez wyłączenie wp-cron i włączenie crona na serwerze. Dzięki małej zmianie poprawisz szybkość strony internetowej.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

modernizacja wordpress

Co to jest WordPress theme? Dowiedz się o podstawowej definicji, funkcjach, znaczeniu i zastosowaniu motywu WordPress na Twojej stronie internetowej.

system crm

WordPress 6.3 to najnowsza wersja popularnego CMS wydaną 8 sierpnia 2023 roku. Co przynosi? Zdecydowanie poprawia wydajność strony internetowej i naprawia błędy.

audyt seo

Media społecznościowe odgrywają kluczową rolę w komunikacji i promocji. Wyróżniaj się stosując zasady skutecznej grafiki na stronie internetowej.