Home » Kalkulator VAT brutto-netto

Kalkulator VAT brutto-netto


kalkulator vat

Kalkulator VAT brutto-netto pozwala na szybkie przeliczenie kwoty brutto na netto oraz kwoty netto na brutto przy zastosowaniu odpowiedniej stawki podatku. Oblicza także kwotę podatku VAT. Godny uwagi jest fakt, że w narzędziu zastosowano historię dzięki czemu szybko przeanalizujesz ostatnio wprowadzone wartości.

Jak używać kalkulatora VAT brutto-netto?

To bardzo proste.

  1. Wybierz sposób wyliczenia “netto na brutto” lub “brutto na netto” .
  2. Następnie wpisz kwotę.
  3. Wybierz wielkość stawki VAT
  4. Kliknij w przycisk “Oblicz”.

Jak określić cenę sprzedaży i wyliczyć VAT?

  1. W przypadku uzgodnionej ceny netto sprawa jest prosta, ponieważ do tej wartości dodajemy podatek VAT (wartość VAT) zgodnie z właściwą stawką i otrzymujemy cenę brutto.
  2. Jednak kiedy określona jest cena brutto musimy posiłkować się bardziej zawiłymi wyliczeniami. Najprostszym sposobem na uzyskanie ceny netto jest podzielenie ceny brutto przez 1,xx (gdzie xx jest stawką podatku), a podatku to analogicznie pomnożenie ceny brutto przez xx/1xx. Przykłady wyliczeń:
    • Dla stawki 23% VAT – cena netto = cena brutto/1,23, a Vat = cena brutto*23/123;
    • Dla stawki 8% VAT – cena netto = cena brutto/1,08, a Vat = cena brutto*8/108;

Oczywiście wyliczenia można jeszcze bardziej uprościć poprzez wyliczenie 23/123 co daje ~18,7% oraz 8/108 czyli ~7,4%. Czyli kiedy pomnożymy ceny brutto przez te liczby otrzymamy ceny netto.


Umieść kalkulator na swojej stronie internetowej.

Specjalizujemy się w analizie, projektowaniu i wykonaniu kalkulatorów i automatów do prezentacji danych. Wykonujemy wtyczki i bloki Gutenberg, które w łatwy sposób umieścisz w WordPress. Nie zwlekaj pisz do nas.


Inne użyteczne kalkulatory:


Zapoznaj się z naszymi realizacjami:

audyt seo

Darmowy audyt SEO to proces analizy strony internetowej pod kątem optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Firma baSap oferuje bezpłatny audyt SEO bez zobowiązań.

portfolio programowanie

Zmiany na stronie głównej i wpisów podróży dla klienta to kolejne zadanie, które wykonaliśmy zwiększając nasze portfolio w zakresie prac administracyjnych.

strony internetowe

Twenty Twenty Four – testy nowej skórki Wordpress czyli czy warto przechodzić na nowe. Page Speed pokazał dobitnie jaka jest nasza rekomendacja. Zapraszamy do lektury.