2023-10-02 | Programowanie | 3 min czytania

Wtyczka do płatności Autopay (dawniej Bluemedia)


portfolio programowanie

Dla naszego klienta wykonaliśmy wtyczkę obsługującą płatności Autopay (wcześniejsza nazwa to Bluemedia). Wtyczka była elementem funkcjonalności “Listing”.

Wtyczka do płatności – wymagania klienta

Zgłosił się do nas klient, któremu inna firma przygotowała wtyczkę płatności. Jak okazało się zaimplementowany kod powodował liczne błędy, zapętlenia i błędną obsługę. Po kliku miesiącach przepychanek między dostawcą wtyczki, dostawcą rozwiązania i działem technicznym bramki płatności klient zdecydował, że powierzy nam prace nad stworzeniem nowego rozwiązania.

Wtyczka do płatności – rozwiązanie na bibliotece PHP SDK

Dostawca bramki płatniczej udostępnia na swojej stronie bibliotekę SDK dla PHP dzięki , której w znaczny sposób można przyśpieszyć prace programistyczne. Wynika to z faktu udostępnienia metod, które zabezpieczają cały proces płatności. Oczywiście są także minusy rozwiązania opartego na SDK, czyli konieczność dopasowania funkcjonalności do możliwości biblioteki. W naszym przypadku był to komunikat zwrotny po wykonaniu płatności. Wtyczka Listing umożliwiała konfigurację dwóch statusów płatności: udany i błędny. SDK przekierowywał na stronę sklepu, a komunikat szedł po backendzie poprze ITN. Z tego też powodu wynikła potrzeba wdrożenia neutralnej strony po przekierowaniu płatności.

Wykonane prace

  • Analiza biznesowa – skupiała się na zebraniu wymagań związanych z działaniem wtyczki biznesowej Listing, końcowym etapem było opisanie procesów płatności,
  • Analiza systemowa – określała dane wymieniane między bramką a wtyczką do płatności,
  • Programowanie – implementacja rozwiązania PHP SDK,
  • Testy – testy wykonane przez dostawcę.

Testy UAT były po stronie zamawiającego. Nie było to dobre rozwiązanie, ponieważ testy rozciągały się w czasie.

Napotkane problemy

W początkowej fazie projektu okazało się że dokumentacja dostawcy bramki nie jest dostatecznie szczegółowa. To skutkowało koniecznością licznych maili w sprawie wyjaśnienia działania lub nie działania funkcjonalności bramki.

Wykryliśmy błąd generowania tokenu przez SDK, który szybko poprawiono. Z tego wynika, że jako jedyni korzystamy z PHP SDK?

Wtyczka do płatności – podsumowanie

Wykonanie wtyczki do obsługi płatności było ciekawym wyzwaniem, które poszerzyło bardzo wiedzę zespołu na temat rozwiązań płatniczych. Współpraca z zespołami dostawcy głównej wtyczki jak i obsługi płatności pokazała dobitnie, że nasze kompetencje sprawdzają się w takich projektach.

Dzięki naszemu wysiłkowi już niedługo klient będzie mógł rozpocząć sprzedaż usług

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

modernizacja wordpress

Zwiększ wydajność strony poprzez wyłączenie wp-cron i włączenie crona na serwerze. Dzięki małej zmianie poprawisz szybkość strony internetowej.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

strony internetowe

Twenty Twenty Four – testy nowej skórki Wordpress czyli czy warto przechodzić na nowe. Page Speed pokazał dobitnie jaka jest nasza rekomendacja. Zapraszamy do lektury.

programowanie php

Przygotowanie kalkulatorów zgodnie z przesłanymi wytycznymi dla klienta z branży doradztwa prawnego to kolejny projekt, którego się podjęliśmy. Format html + js.

programowanie php

Programowanie funkcjonalności zapisu tabeli html do xls i pdf to kolejny zrealizowany projekt w sferze open source. Wykorzystanie wydajnych bibliotek JS.