2022-02-13 | Programowanie | 2 min czytania

Strona na motywie Twenty Twenty Two


portfolio programowanie

W styczniu 2022 roku zadebiutował nowy motyw WordPress Twenty Twenty Two. W lutym 2022 szybko i bezproblemowo wdrożyliśmy motyw na stronie firmowej basap.pl. Praca z nowym motywem jest bardzo intuicyjna i w odróżnieniu od wcześniejszego motywu umożliwia zmianę we wszystkie stronach czy wpisach.

Czym jest Twenty Twenty-Two?

TwentyTwentyTwo (TTT lub 3T) to bezpłatny i domyślny motyw dla WordPress, który został zaprojektowany tak aby był jak najbardziej elastyczny, lekki i konfigurowalny. Użytkownicy dzięki niemy otrzymują gotowe środowisko do testowania bloków, wzorów i szablonów.

Zalety TTT

TTT zdecydowanie wzmocnił pozycję CMS oferując użytkownikom niestandardowe wzorce i szablony, dzięki którym mogą budować złożone układy bez znajomości PHP, JS czy HTML. Dodać trzeba że daje możliwość Pełnej edycji witryny (FSE) i Katalog wzorców, co jest dużą zmianą w stosunku do poprzednich odsłon standardowych theme. Dzięki temu każdy element strony jest konfigurowalny.

Twenty-Twenty-Two i SEO

Motyw można w łatwy sposób optymalizować pod kątem SEO instalując darmowe wtyczki WordPress do cachowania i kompresji (np. WP-Optimize). Wdrożony przez nas motyw ma 100/100 w PAGE SPEED.

Adres motywu: twentytwentytwo

Strona na motywie potomnym Twenty Twenty Two

Co to Twenty Twenty Two?

TwentyTwentyTwo to standardowy motyw WordPress, który został udostępniony w lutym 2022 roku. Inspirowany został na przyrodzie, a dokładnie na ptakach. Stąd jego lekkość i elastyczność. Bazuje na edytorze Gutenbraga oraz elastycznych układach. które można dostosowywać w zakresie stron czy wpisów. Możliwość implementacji bloków statycznych i dynamicznych sprawia, że motyw możemy rozbudować o funkcjonalności, o które do tej pory mogliśmy pomarzyć. I to wszystko bez konieczności dużej przebudowy WordPress.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

modernizacja wordpress

Zwiększ wydajność strony poprzez wyłączenie wp-cron i włączenie crona na serwerze. Dzięki małej zmianie poprawisz szybkość strony internetowej.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

strony internetowe

Twenty Twenty Four – testy nowej skórki Wordpress czyli czy warto przechodzić na nowe. Page Speed pokazał dobitnie jaka jest nasza rekomendacja. Zapraszamy do lektury.

portfolio programowanie

Wykonanie wtyczka do płatności Autopay (wcześniej Bluemedia) bazującej na bibliotece PHP SDK. Opis zakresu prac i problemów w czasie implementacji.

programowanie php

Przygotowanie kalkulatorów zgodnie z przesłanymi wytycznymi dla klienta z branży doradztwa prawnego to kolejny projekt, którego się podjęliśmy. Format html + js.