2022-05-21 | Programowanie | 1 min czytania

Kalkulatory jako bloki Gutenberga


jezyk programowania

Kalkulatory podatkowe to narzędzia, które w wspierają użytkownika w obliczeniach VAT. Dzięki historii wyników możemy w łatwy sposób porównywać wyniki.

Zakres wykonanych prac w ramach projektu:

  • prace analityczne,
  • wykonanie projektu graficznego,
  • prace programistyczne.

Techniczne wykonanie strony internetowej:

  • React,
  • PHP,
  • Java Scripts,
  • CSS.

Kalkulatory bazują na statycznych blokach Gutenberg. Są bytami nie korzystającymi z bazy danych. Potrzebna konfiguracja odbywa się od strony bloku. Takie rozwiązanie pozwala na wydajne korzystanie z narzędzia, ponieważ wszystkie operacje odbywają się po stronie przeglądarki.

Poniżej przedstawiono Kalkulator brutto netto. Aby z niego skorzystać należy wybrać rodzaj obliczenia i stawkę vat oraz wprowadzić kwotę. Klik na przycisk “Oblicz” powoduje wykonanie obliczenia oraz prezentację wyniku. Poniżej prezentowana jest lista 10 ostatnich wyników. Rozwiązanie takie spełnia wszelkie wytyczne UX.

Narzędzia jako statyczne bloki Gutenberg.

Bloki Gutenberga a SEO

Bloki Gutenberga są neutralne dla SEO. W przypadku wdrożenia bloków statycznych nie zauważyliśmy spadku wydajności strony, zwiększenia czasów renderowania czy też wzrostu ciężkości strony. Bloki dobrze podają się optymalizacji poprzez zastosowanie wtyczek cache.


Umieść kalkulator na swojej stronie internetowej.

Specjalizujemy się w analizie, projektowaniu i wykonaniu kalkulatorów i automatów do prezentacji danych. Wykonujemy wtyczki i bloki Gutenberg, które w łatwy sposób umieścisz w WordPress. Nie zwlekaj pisz do nas.


Inne użyteczne kalkulatory:

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

modernizacja wordpress

Zwiększ wydajność strony poprzez wyłączenie wp-cron i włączenie crona na serwerze. Dzięki małej zmianie poprawisz szybkość strony internetowej.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

strony internetowe

Twenty Twenty Four – testy nowej skórki Wordpress czyli czy warto przechodzić na nowe. Page Speed pokazał dobitnie jaka jest nasza rekomendacja. Zapraszamy do lektury.

portfolio programowanie

Wykonanie wtyczka do płatności Autopay (wcześniej Bluemedia) bazującej na bibliotece PHP SDK. Opis zakresu prac i problemów w czasie implementacji.

programowanie php

Przygotowanie kalkulatorów zgodnie z przesłanymi wytycznymi dla klienta z branży doradztwa prawnego to kolejny projekt, którego się podjęliśmy. Format html + js.