2023-11-26 | Administracja | 3 min czytania

Zmiany na stronie głównej i wpisów podróży – tripky.pl


portfolio programowanie

Zmiany na stronie głównej i wpisów podróży dla klienta to kolejne zadanie, które wykonaliśmy zwiększając nasze portfolio w zakresie prac administracyjnych.

Miesiąc listopad 2023 upłynął pod znakiem dużej ilości prac administracyjnych i redaktorskich. Jednym z prac jest przebudowa

Zmiany strona podróży – prace redaktorskie

 • usunięcie zbędnych elementów, w celu poprawienia czytelności strony,
 • przebudowana nagłówka strony – dodanie zdjęcia oraz w tle boksów z opisem,
 • podział elementów strony na sekcje z wyróżnieniem H2,
 • zmiana galerii na slider, zmniejszając ilość koniecznego przewijania strony zwłaszcza na mobile,
 • dodanie treści o funduszach gwarancyjnych,
 • podmiana zdjęć na te o odpowiednich wielkości i proporcjach,
 • dodanie piktogramów do opisów atrakcji, w celu zwiększenia atrakcyjności strony,
Zmiana strony podróży na tripky.pl

Przebudowa strona główna – prace redaktorskie

 • przebudowana headera – przeniesienie ikon socjal mediów oraz dodanie TIKTOKa,
 • optymalizacja css w zakresie wyświetlania zdjęć, wcześniej były zaburzone wysokości przy zdjeciach o różnych wymiarach,
 • podmiana zdjęć przy rodzajach zdjęć z edycją włącznie,
 • integracja z opiniami z Wizytówki Google oraz usadowienie opinii na stronie – dostosowanie css,
 • przebudowa stopki – zmiana treści, marginesów itd.
Implementacja opinii google na tripky.pl

Wygoda pracy w blokach Gutenberga

Praca w blokach Gutenberg w WordPress może być wygodna z wielu powodów:

 1. Elastyczność: Bloki Gutenberg pozwalają na tworzenie niestandardowych układów za pomocą prostego interfejsu przeciągnij i upuść. Można łatwo dostosować układ witryny i stylizację bloków, aby pasowały do potrzeb projektu.
 2. Bogate funkcje: Kompletny zestaw bloków w edytorze Gutenberg oferuje wiele wbudowanych funkcji, takich jak galeria zdjęć, mapy, cytaty, przesuwane karuzele itp. Dzięki temu można w łatwy sposób wzbogacić treść strony.
 3. Łatwość obsługi: Bloki Gutenberg są intuicyjne i łatwe w użyciu, zwłaszcza dla początkujących użytkowników WordPressa. Dzięki temu można swobodnie tworzyć i edytować treści bez konieczności posiadania umiejętności programistycznych.
 4. Wsparcie dla niestandardowych typów treści: Gutenberg obsługuje niestandardowe typy treści, co pozwala na tworzenie bardziej zaawansowanych witryn, takich jak strony produktów, portfolio, blogi, czy landing page.
 5. Możliwość ponownego użycia treści: Bloki Gutenberg można łatwo ponownie wykorzystać w różnych miejscach na stronie. Można utworzyć niestandardowe bloki, zapisać je jako szablony i używać w dowolnej ilości miejsc na witrynie.
 6. Integracja z innymi wtyczkami: Dzięki popularności Gutenberg został zintegrowany z wieloma wtyczkami i dodatkami, co pozwala na jeszcze większe rozszerzenie możliwości.

Podsumowując, praca w blokach Gutenberg w WordPress jest wygodna, elastyczna i łatwa do opanowania. Pozwala na tworzenie atrakcyjnych i interaktywnych treści na stronie, bez konieczności znajomości kodowania.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

modernizacja wordpress

Zwiększ wydajność strony poprzez wyłączenie wp-cron i włączenie crona na serwerze. Dzięki małej zmianie poprawisz szybkość strony internetowej.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

strony internetowe

Aktualizacja strony WordPress to proces instalowania poprawek błędów, nowych funkcji i zabezpieczeń, dzięki którym strona internetowa będzie bezpieczna.

portfolio programowanie

Przeniesienie strony z Divi na WPBakery może być wyzwaniem. Jakie są różnice między tymi narzędziami i jak dostosować treść, układ i ustawienia strony.

system cms

Oferujemy usługi administrowania i redakcji stron internetowych opartych na WPBakery page builder. W artykule opisujemy zmiany wykonane dla naszego klienta.