2023-05-04 | Administracja | 2 min czytania

Zmiany na stronie opartej na WPBakery


system cms

WPBakery to page builder, który używana nasz nowy klient. Zlecenie polegało na pracach redaktorskich na jednej ze stron internetowych. Ważny dla klienta był czas realizacji.

Wykonane prace administracyjne:

 • wykonanie kopii bezpieczeństwa zmienianej strony www,
 • usunięcie zbędnych elementów,
 • dodanie zdjęć po wcześniejszej ich optymalizacji,
 • optymalizacja funkcjonalna elementów z której została wykonana strona.

Wykonane prace redaktorskie:

 • zmiana lub dodanie treści dostarczonych przez klienta,
 • dodanie formularza opartego o wpcf7,
 • poprawienie UX prezentowanych treści,
 • zmiana kolorów użytych na stronie internetowej.

Wygoda pracy w WPBakery:

Prace w page builderze WPBakery są intuicyjne i przewidywalne. Ilość gotowych elementów jest wystarczająca do wykonania strony internetowej o podstawowych funkcjonalnościach. Elementy animacyjne są zaszyte jako parametry elementów. Budowa strony opiera się na dodawaniu poszczególnych sekcji w wierszach a następnie ich podziale, w razie konieczności na kolumny.

WPBakery page builder

Porównanie WPBakery do bloków Gutenberg:

Ilość elementów z jakich możemy tworzyć stronę jest znacznie większa w WP Bakery niż ilość bloków dostępnych w standardzie WodrPress. Do tego w blokach nie mamy możliwości konfiguracji prostych animacji (np. w postaci wjazdu elementów z prawej strony ekranu, oczywiście możemy to sami zrobić w kodzie strony).

Od strony wydajnościowej użycie WP Bakery znacznie spowalnia stronę co widać w statystykach PAGE SPEED. Użycie wtyczek cache nie pozwoli na uzyskanie szybkości standardu bloków.

 1. Co to jest WPBakery?

  WP Bakery jest to page builder, który umożliwia użytkownikowi szybką budowę stron internetowych bez znajomości html czy css.

 2. Jak dodać stronę w wp Bakery Page Builder?

  Stronę w wp Bakery dodajemy tak samo jak standardową stronę w WordPress.

 3. Czy w WP Bakery mogę dodać bloki czy widgety?

  Oczywiście. Page builder jest elastyczny w tym zakresie. Możemy także wprowadzać własny kod HTML.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

modernizacja wordpress

Zwiększ wydajność strony poprzez wyłączenie wp-cron i włączenie crona na serwerze. Dzięki małej zmianie poprawisz szybkość strony internetowej.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

portfolio programowanie

Zmiany na stronie głównej i wpisów podróży dla klienta to kolejne zadanie, które wykonaliśmy zwiększając nasze portfolio w zakresie prac administracyjnych.

strony internetowe

Aktualizacja strony WordPress to proces instalowania poprawek błędów, nowych funkcji i zabezpieczeń, dzięki którym strona internetowa będzie bezpieczna.

portfolio programowanie

Przeniesienie strony z Divi na WPBakery może być wyzwaniem. Jakie są różnice między tymi narzędziami i jak dostosować treść, układ i ustawienia strony.