2022-06-07 | Porady WordPress | 2 min czytania

WordPress 6.0 czyli duże zmiany w popularnym CMS


modernizacja wordpress

Wersja 5.9 przyniosła wielką rewolucję w świecie WordPress poprzez wprowadzenie dużej ilości zmian m.in. pełnej obsługi bloków Gutenberga. Co wprowadza wersja WordPress 6.0? Ewolucję rozwiązań wcześniejszej wersji.

Znaczenie zmiany numeru wersji WordPress 5 na 6

Sama zmiana liczby 5 na 6 ma znaczenie. Pokazuje, w którą stronę będzie rozwijać się open sourcowy CMS. Widać, że rozwiązanie będzie szło w pełną edycję stron internetowych oraz ich poszczególnych elementów składowych, takich jak: główna nawigacja, pasek boczny, stopka i inne obszary widżetów

Wcześniej można było już tworzyć grupę lub serię bloków, umieszczać wiersze lub tabelę. Teraz w WordPress 6.0 możesz zdecydować jak te bloki mają się zachować w przypadku wersji tablet czy mobile.

Ważne udogodnienia WordPress

Na pewno takie udogodnienia, jak zmiana grupowa poprawi szybkość i wygodę korzystania z narzędzia.

Przełącznik stylów umożliwia wygodne przełączanie się miedzy nimi dzięki czemu w prosty sposób możemy wybrać optymalny wygląd strony.

Godnym uwagi jest fakt dodania eksportu i importu motywu wraz z jego ustawieniami co w znaczący sposób ułatwi przenoszenie stron między serwerami.

Oczywiście zmian jest o wiele więcej i zostały one szczegółowo opisane na oficjalnym blogu WordPress.

Wnioski z użytkowania nowego WordPressa:

  • przygotowanie nowych stron i wpisów jest jeszcze bardziej przyjazne użytkownikom,
  • dopracowano kwestie kopiowania i wklejania alimentów bloków,
  • dodano ilość parametrów do konfiguracji w blokach,
  • dodano nowy szablon, który działa szybko i niezawodnie.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

audyt seo

Słowa łączące to elementy, które łączą ze sobą poszczególne części wypowiedzi i nadają zdaniom logiczne brzmienie dla robotów indeksujących.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

modernizacja wordpress

Co to jest WordPress theme? Dowiedz się o podstawowej definicji, funkcjach, znaczeniu i zastosowaniu motywu WordPress na Twojej stronie internetowej.

system crm

WordPress 6.3 to najnowsza wersja popularnego CMS wydaną 8 sierpnia 2023 roku. Co przynosi? Zdecydowanie poprawia wydajność strony internetowej i naprawia błędy.

audyt seo

Media społecznościowe odgrywają kluczową rolę w komunikacji i promocji. Wyróżniaj się stosując zasady skutecznej grafiki na stronie internetowej.