2023-08-19 | Porady WordPress | 2 min czytania

WordPress 6.3 czy warto aktualizować?


system crm

Spis treści:

WordPress 6.3 to najnowsza wersja popularnego CMS wydaną 8 sierpnia 2023 roku. Co przynosi? Zdecydowanie poprawia wydajność strony internetowej i naprawia znalezione błędy.

WordPress 6.3 – nowe funkcje

Najnowsze wydanie zawiera ponad 500 nowych funkcji poprawia ponad 400 błędów. Jest ostatnim głównym wydaniem, które kończy etap początkowych prac nad nowym edytorem. Najważniejsze zmiany:

  • Zwiększenie wydajności – wcześniejsze wersja 6.2 przyniosła zdecydowaną poprawę wydajności. WordPress 6_3 pokazuje, że zawsze możemy optymalizować i poprawiać wyniki, ponieważ wprowadzenie 170 poprawek spowodowało znaczne ożywienie witryny (m.in. wsparcie dla defer i async w API WordPress, fetchpriority dla obrazów oraz poprawiona wsparcie dla PHP 8+),
  • Rozbudowa Edytora witryny – dodano nawigację i edycję stron, stylów i treści, dodano wzorce i media dzięki, którym tworzenie ciekawych pod względem wizualnie stron stało się jeszcze szybsze i prostsze, wprowadzono także Paletę poleceń (Command Palette), dzięki której użytkownik szybko może przełączyć się między kontekstami,
  • Aktualizacja i dodanie bloków – w wydaniu ulepszono bloki (głównie w zakresie doznań z obrazkami w czasie renderowania na mobile) oraz dodano nowe bloki dla szczegółów i przypisów.

WordPress 6.3 – podsumowanie

Nowy WordPress w znaczący sposób przyśpiesza w porównaniu do poprzedników. Bez wątpienia w dalszym ciągu rozwijany edytor działa coraz lepiej i umożliwia użytkownikowi jeszcze szybsze budowanie stron i wpisów. Poprawione błędy w zdecydowany sposób zmniejszają prawdopodobieństwo ataków na witryny internetowe.

Podsumowując: masz WordPressa – wykonaj aktualizację (p.s. wcześniej zrób kopię).

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

audyt seo

Słowa łączące to elementy, które łączą ze sobą poszczególne części wypowiedzi i nadają zdaniom logiczne brzmienie dla robotów indeksujących.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

modernizacja wordpress

Co to jest WordPress theme? Dowiedz się o podstawowej definicji, funkcjach, znaczeniu i zastosowaniu motywu WordPress na Twojej stronie internetowej.

audyt seo

Media społecznościowe odgrywają kluczową rolę w komunikacji i promocji. Wyróżniaj się stosując zasady skutecznej grafiki na stronie internetowej.

modernizacja wordpress

Własne typy postów pozwalają one na tworzenie niestandardowych typów wpisów, które nie są ograniczone tylko do standardowych kategorii, takich jak wpisy blogowe.