2022-12-15 | Programowanie | 3 min czytania

Stworzenie i utrzymanie strony fundacji “Ziołogród”


portfolio programowanie

Stworzenie i utrzymanie strony fundacji “Ziołogród” to projekt, który został zrealizowany pod koniec 2022 roku. Firma baSap.pl zagwarantowała realizację za symboliczną złotówkę. Kosztem był zakup serwera oraz domeny. Oczywiście na prośbę klienta też się tym zajęliśmy.

Stworzenie i utrzymanie strony internetowej – aspekty techniczne

Stworzenie i utrzymanie strony internetowej – zakres prac

Administrator WordPress:

  • instalacja WordPress na naszym serwerze,
  • konfiguracja domeny,
  • konfiguracja SSL,
  • instalacja wtyczek do optymalizacji strony, sklepu internetowego itd.

Developer WordPress:

  • wykonanie child theme opartego na standardowej skórce Twenty Twenty Three,
  • prace programistyczne na podstawie dostarczonego projektu graficznego (w tym zmiany w CSS),

Redaktor:

  • wprowadzenie treści (strony i wpisy) oraz ich sformatowanie (nagłówki, akapity, linki itd.),
  • optymalizacja oraz opisanie grafik,
  • wprowadzanie treści zgodnie z wytycznymi SEO, optymalizacja podstawowych cech strony.

Adres strony: ziologrod.org.pl

Strona fundacji Ziologród

Podsumowanie

Stworzenie strony dla fundacji było ciekawym doświadczeniem, które uświadomiło nam ile pracy jest do zrobienia dla prostej strony internetowej (bez bajerów graficznych oraz rozbudowanych animacji JS). Wyceny stron za 200 zł, które można spotkać w internecie, są nierealistyczne do wykonania. Chyba, że tyczą się instalacji podstawowej theme bez jej rozbudowy.

Czym zajmuje się fundacja Ziołogród?

Fundacja Ziołogród zajmuje się promocją i działalnością związaną z ziołami, roślinami leczniczymi i naturalnymi metodami leczenia. Jej głównymi celami są popularyzacja wiedzy na temat zastosowań ziół w zdrowiu i codziennym życiu, ochrona różnorodności roślinnej oraz edukacja na temat korzystania z zasobów naturalnych w harmonii z przyrodą.

Fundacja prowadzi różnorodne działania i projekty, takie jak organizacja warsztatów, szkoleń i konferencji dotyczących ziołolecznictwa i zrównoważonego rolnictwa. Zajmuje się także przygotowywaniem i promowaniem publikacji na temat ziół i fitoterapii oraz prowadzi działalność doradczą dla osób zainteresowanych zdrowiem i naturalnymi metodami leczenia.

Dodatkowo Fundacja Ziołogród działa na rzecz ochrony i zachowania różnorodności gatunkowej roślin leczniczych, prowadząc prace badawcze, zachęcając do uprawiania roślin zielarskich oraz promując metody ekologicznego ogrodnictwa. Przywiązują dużą uwagę do zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i promocji ekologicznego stylu życia.

Fundacja Ziołogród angażuje się również w działania społeczne, organizując akcje charytatywne, wydarzenia kulturalne i edukacyjne, wspierając lokalne społeczności oraz propagując wartości związane z ekologią, zdrowym stylem życia i zrównoważonym rozwojem.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

audyt seo

Słowa łączące to elementy, które łączą ze sobą poszczególne części wypowiedzi i nadają zdaniom logiczne brzmienie dla robotów indeksujących.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

strony internetowe

Twenty Twenty Four – testy nowej skórki Wordpress czyli czy warto przechodzić na nowe. Page Speed pokazał dobitnie jaka jest nasza rekomendacja. Zapraszamy do lektury.

portfolio programowanie

Wykonanie wtyczka do płatności Autopay (wcześniej Bluemedia) bazującej na bibliotece PHP SDK. Opis zakresu prac i problemów w czasie implementacji.

programowanie php

Przygotowanie kalkulatorów zgodnie z przesłanymi wytycznymi dla klienta z branży doradztwa prawnego to kolejny projekt, którego się podjęliśmy. Format html + js.