2021-05-05 | Administracja | 2 min czytania

Strona na theme Hestia


portfolio programowanie

Hestia to motyw wykorzystany przy budowie pierwszej strony dla firmy baSap. Powodem użycia tej templatki była jej uniwersalność oraz funkcjonalność.

Theme WordPress – zakres prac:

Administrator WordPress:

  1. zainstalowanie oraz konfiguracja theme w wersji darmowej,
  2. zastosowanie zalecanej wtyczki formularza,

Grafik:

  1. przygotowanie ikon oraz tła.
  2. optymalizacja plików grafik pod względem wielkości.

Redaktor:

  1. wprowadzenie tekstów,
  2. dodanie grafik we wpisach i stronach.

Wnioski po wdrożeniu theme Hestia:

Użyta skórka do WordPressa w wersji 5.x pozwala na szybkie udostępnienie strony użytkownikowi. Intuicyjna konfiguracja, estetyka wykonania oraz funkcjonalność powoduje, że odczucia użytkownika strony są pozytywne. Poprzez umieszczenie formularza kontaktowego oraz przycisku akcji w górnej sekcji na stronie głównej możemy znacznie zwiększyć ilość zapytań ofertowych.

Należy jednak wspomnieć o stronach wpisów, które to maja poprawny wygląd, jednak nie mamy zbytnio wpływu na ich wygląd. Co oznacza, że korzystamy ze standardu albo musimy pokusić się o zmiany w kodzie.

Na zakończenie kilka kilka słów o szybkości działania czyli wskaźniku PAGE SPEED. Przy użyciu powszechnie znanych wtyczek cache Hestia na mobile prezentuje 98/100. Taki wynik jest w dużej mierze wynikiem dużej optymalizacji grafik użytych na stronie oraz kompresji css i js.

theme hestia
Co to jest motyw Hestia?

Motyw Hestia jest ro jeden z najlepszych motywów dla WordPress (stan na 2021 rok). Skórka jest prosta w obsłudze i ma osadzone wszystkie najważniejsze alimenty jak miejsce na ikono grafiki, nieruchome zdjęcie przymocowane do podłoża i formularz. Theme można za pomocą dostępnych pluginów łatwo przyśpieszyć aby miała ponad 95/100 w Page Speed.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

modernizacja wordpress

Zwiększ wydajność strony poprzez wyłączenie wp-cron i włączenie crona na serwerze. Dzięki małej zmianie poprawisz szybkość strony internetowej.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

portfolio programowanie

Zmiany na stronie głównej i wpisów podróży dla klienta to kolejne zadanie, które wykonaliśmy zwiększając nasze portfolio w zakresie prac administracyjnych.

strony internetowe

Aktualizacja strony WordPress to proces instalowania poprawek błędów, nowych funkcji i zabezpieczeń, dzięki którym strona internetowa będzie bezpieczna.

portfolio programowanie

Przeniesienie strony z Divi na WPBakery może być wyzwaniem. Jakie są różnice między tymi narzędziami i jak dostosować treść, układ i ustawienia strony.