2023-02-03 | Podstawy programowania | 1 min czytania

MySQL – co to?


programowanie php

MySQL – na dzień dzisiejszy jest najbardziej popularnym open sourcowym systemem zarządzania relacyjną bazą danych. To jedna z części ważnego, a wręcz kluczowego pakietu oprogramowania służącego do rozwoju aplikacji webowych zwanego LAMP. W jego skład wchodzą -Linux, Apache, MySQL, PHP. Mówiąc wprost – trudno sobie dziś wyobrazić sprawne funkcjonowanie stron internetowych bez m.in My-SQL.

Bazy danych MySQL – gdzie najczęściej się ich używa?

Bazy danych My-SQL są nierozerwalną częścią, nierozerwalną składową obecnej cyfryzacji. To fundament działania stron internetowych, czy też aplikacji na wszelkiego rodzaju urządzenia mobilne. Rzetelnie zbudowana baza danych pozwala bezpiecznie i komfortowo rozwijać całą strukturę strony internetowej/aplikacji.

Do czego służą bazy danych My SQL?

Do czego najczęściej służą bazy danych My SQL? Już odpowiadamy.

  • zbieranie i organizowanie informacji o użytkownikach strony, produktach na stronie, poszczególnych transakcjach,
  • bezpieczne przechowywanie danych – np. w formie arkusza kalkulacyjnego.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

modernizacja wordpress

Zwiększ wydajność strony poprzez wyłączenie wp-cron i włączenie crona na serwerze. Dzięki małej zmianie poprawisz szybkość strony internetowej.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

programowanie php

Font Awesome jest jednym z najpopularniejszych narzędzi, które umożliwiają programistom dodanie pięknych i skalowalnych ikon do stron internetowych.

programowanie php

Bootstrap jest jednym z najpopularniejszych frameworków front-endowych, które ułatwiają projektowanie i budowanie responsywnych stron internetowych.

programowanie php

W dzisiejszym rozwijającym się technologicznie świecie programowanie staje się coraz bardziej nieodłącznym elementem naszego życia. Wybierz odpowiedni język.