2022-12-15 | Programowanie | 2 min czytania

Modernizacja strony internetowej na Twenty Twenty Three


modernizacja wordpress

Końcówka 2022 roku przyniosła duży upgrade WordPress do wersji 6.1.1. Pojawił się także nowy motyw Twenty Twenty Three.

Nowa odsłona WordPress to jeszcze większa wygoda korzystania w najpopularniejszego CMS. Bloki Gutenberga oferują coraz więcej funkcjonalności. Ich użycie jest coraz bardziej przyjazne użytkownikowi. Dodawane są kolejne możliwości konfiguracji elementów strony.

Na czym polegała modernizacja z motywu potomnego Twenty Twenty Two na Twenty Twenty Three?

Wykonane kroki:

  • aktualizacja w pliku CSS motywu części “Template” na nazwę nowego motywu,
  • wywołanie aktualizacji cache na wszystkich stronach.

Proste? Nic trudnego. Testy wykazały, że wszystkie funkcjonalności między tymi motywami są kompatybilne i nie wymagają zmian developerskich.

Działanie strony na motywach Twenty Twenty Two i Twenty Twenty Three:

  1. Po przeindeksowaniu od nowa strony www oraz przebudowaniu cache strony zauważalne jest przyśpieszenie w szybkości działania.
  2. Zauważalna jest poprawa jakości graficznej strony – ładniejsze wygładzanie krawędzi itd.

Potwierdzenie poprzez narzędzie SEO:

Statystyki dla Twenty Twenty Two oraz Twenty Twenty Three
Statystyki dla Twenty Twenty Two oraz Twenty Twenty Three

Dane z dnia 2022-11-28 przedstawiają parametry dla motywu opartego na Twenty Twenty Two: 120 stron z czasem odczytu strony 1,06 sekundy (ranking ogólny 70,41 dla wszystkich 120 stron).

Wynik z dnia 2022-12-13 przedstawiają parametry dla motywu opartego na Twenty Twenty Three bez wykonania odnowienia cache: 120 stron z czasem odczytu strony 1,80 sekundy (ranking ogólny 62,33 dla wszystkich 120 stron).

Dane z dnia 2022-12-15 przedstawiają parametry dla motywu opartego na Twenty Twenty Three po wykonaniu odnowienia cache: 120 stron z czasem odczytu strony 0,84 sekundy (ranking ogólny 72,27 dla wszystkich 120 stron).

Jak widać motyw TT3 jest o 20% szybszy niż jego poprzednik. W związku z powyższym rekomenduję zmianę motywu na wyższy.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

audyt seo

Błąd przekierowania – należy naprawić przekierowanie URL. Upewnij się, że linki wewnętrzne i zewnętrzne na stronie są poprawnie skonfigurowane.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

strony internetowe

Twenty Twenty Four – testy nowej skórki Wordpress czyli czy warto przechodzić na nowe. Page Speed pokazał dobitnie jaka jest nasza rekomendacja. Zapraszamy do lektury.

portfolio programowanie

Wykonanie wtyczka do płatności Autopay (wcześniej Bluemedia) bazującej na bibliotece PHP SDK. Opis zakresu prac i problemów w czasie implementacji.

programowanie php

Przygotowanie kalkulatorów zgodnie z przesłanymi wytycznymi dla klienta z branży doradztwa prawnego to kolejny projekt, którego się podjęliśmy. Format html + js.