2022-12-21 | Porady SEO | 2 min czytania

Linki wewnętrzne z 404 a SEO


audyt seo

Linki wewnętrzne są bardzo ważne z punktu widzenia SEO. Pozwalają na szybsze pozycjonowanie strony przez roboty indeksujące.

Geneza powstania 404 na stronach www

Zdarza się że w czasie wprowadzaniu treści na stronie wpiszemy linki, które później zostaną zmienione. W konsekwencji przekierowanie z tych linków pokaże użytkownikowi jak i robotowi kod błędu 404. Kod 404 serwera mówi, że podany zasób nie został znaleziony.

Robot indeksujący stwierdzi, że strona jest nieaktualna i zmniejszy jej ranking oraz w najgorszym przypadku przerwie indeksację. Nie chcesz do tego dopuścić dbaj o jakość linków wewnętrznych.

Możesz skorzystać z licznych skanerów dla stron internetowych aby przeanalizować linki.

Możesz również zlecić sprawdzenie firmie zajmującej się SEO, takim jak basap.pl. Zapraszamy

Ilość wyświetleń po pozbyciu się błędnych linków wewnętrznych

Przy optymalizacji strony basap.pl nastąpił wzrost ilości wyświetleń o 20% po usunięciu 10 błędnych linków ze stron internetowych. Błędne linki wewnętrzne występowały na 15% stron www. Jak widać przełożenie jest dość istotne.

Jak sprawdziliśmy błędne przekierowania url?

Do sprawdzenia użyliśmy autorskie narzędzie, które analizuje strony www pod względem zawartości. Wynik narzędzie pokazuje miejsca, w którym występuje błąd.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

modernizacja wordpress

Zwiększ wydajność strony poprzez wyłączenie wp-cron i włączenie crona na serwerze. Dzięki małej zmianie poprawisz szybkość strony internetowej.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

audyt seo

Cache Redis to innowacyjne narzędzie do przechowywania danych w pamięci podręcznej. Dzięki swojej szybkości i wydajności, umożliwia szybki dostęp do informacji.

audyt seo

Wyszukiwarki internetowe odgrywają ogromną rolę w codziennym życiu. Jedną z najpopularniejszych i najczęściej używanych wyszukiwarek jest wyszukiwarka Google.

audyt seo

Optymalizacja obrazków i zdjęć pod kątem SEO zwiększa widoczność w Google Grafika. Widoczność ma wpływ na pozycję strony internetowej w wyszukiwarkach.