2023-01-31 | Porady WordPress | 2 min czytania

Gutenberg block – co to jest?


modernizacja wordpress

Gutenberg Block inaczej zwany edytorem wizualnym WordPress. Rozwiązanie to pozwala szybko tworzyć tabele, akapity, obrazy, gotowe galerie, osadzanie video, listy wpisów, kategorii, ikony społecznościowe, itp. Praktycznie możemy zaprojektować cały wygląd strony bez konieczności znajomości języka programowania.

Twórz funkcjonalne bloki (blocki) tematyczne i swobodnie nimi zarządzaj…

Strona internetową opartą na Gutenberg block może stworzyć praktycznie każdy. Poszczególne elementy tekstowe, dźwiękowe, graficzne, video możemy swobodnie rozmieszczać na stronie. Biorąc pod uwagę swoje indywidualne preferencje, czy zmysł estetyczny. Korzystanie z edytora wizualnego to:

  • szybkość zamieszczania poszczególnych elementów – w jednym wpisie, za pomocą kilku kliknięć możemy zamieścić materiał video, treść artykułu i wyodrębniony odpowiednio cytat,
  • dopasowanie edytora wizualnego do różnego rodzaju “wordpressowych” wtyczek,
  • bezproblemowe zarządzanie poszczególnymi blokami – nawet po publikacji artykułu.

Warto zapoznać się bliżej z “wordpressowym” Gutenbergiem. Jest to doskonały wybór dla początkujących administratorów stron internetowych, jak i tych bardziej zaawansowanych.

Typy Gutenberg block:

  • bloki statyczne programiści WordPress używają w przypadku przygotowania bloków nie sięgających bezpośrednio do danych z bazy danych MySQL, są to produkty, które bazują na prezentacji tekstów lub elementów graficznych,
  • bloki dynamiczne developerzy wykorzystują w przypadku zaawansowanych struktur sięgających lub zapisujących dane do bazy danych, przy tego typu blokach kod pisany jest głównie w php.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

audyt seo

Błąd przekierowania – należy naprawić przekierowanie URL. Upewnij się, że linki wewnętrzne i zewnętrzne na stronie są poprawnie skonfigurowane.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

modernizacja wordpress

Co to jest WordPress theme? Dowiedz się o podstawowej definicji, funkcjach, znaczeniu i zastosowaniu motywu WordPress na Twojej stronie internetowej.

system crm

WordPress 6.3 to najnowsza wersja popularnego CMS wydaną 8 sierpnia 2023 roku. Co przynosi? Zdecydowanie poprawia wydajność strony internetowej i naprawia błędy.

audyt seo

Media społecznościowe odgrywają kluczową rolę w komunikacji i promocji. Wyróżniaj się stosując zasady skutecznej grafiki na stronie internetowej.