2023-11-10 | Administracja | 3 min czytania

Aktualizacja strony firmowej na WordPress do wersji 6.4.1


strony internetowe

Aktualizacja strony internetowej to ważny element w utrzymaniu bezpieczeństwa i optymalizacji. Poprawnie zaprojektowane strony umożliwiają szybkie i bez kosztowe podniesienia wersji.

Aktualizacja WordPress – prace wstępne

Pierwszą i najważniejszą czynnością, którą obowiązkowo trzeba zrobić, jest wykonanie kopii bazy danych oraz plików na serwerze. Od tej czynności zaczęliśmy.

Następnie przeanalizowaliśmy kompatybilność wtyczek z najnowszą wersją WordPress 6.4.1. Analiza wykazała, że wszystkie wtyczki są kompatybilne.

Na końcu sprawdziliśmy theme. Było to konieczne, ponieważ strona internetowa korzysta z child theme. Już wcześniej stwierdziliśmy, że nasze rozwiązanie jest odporne na wszelkie zmiany w kodzie po stronie WordPress. To się potwierdziło.

Aktualizacja WordPress – cały proces

 1. Zrób kopię zapasową: Zawsze ważne jest wykonanie kopii zapasowej swojej witryny WordPress przed przeprowadzeniem aktualizacji. Możesz to zrobić poprzez zapisanie plików witryny i bazy danych.
 2. Zaloguj się do panelu administracyjnego WordPress: Wejdź na swoją stronę WordPress i zaloguj się do panelu administracyjnego za pomocą swoich danych logowania.
 3. Przejdź do sekcji “Aktualizacje”: W menu bocznym znajdź sekcję “Aktualizacje” i kliknij w nią.
 4. Sprawdź dostępność aktualizacji: Na stronie “Aktualizacje” WordPress automatycznie sprawdzi, czy są dostępne jakiekolwiek aktualizacje dla twojej witryny. Jeśli jest dostępna nowa wersja WordPress, zostanie wyświetlony komunikat o dostępności aktualizacji.
 5. Kliknij przycisk “Zaktualizuj teraz”: Jeśli jest dostępna aktualizacja, kliknij przycisk “Zaktualizuj teraz”, aby rozpocząć proces aktualizacji WordPress. Może to chwilę potrwać, w zależności od rozmiaru i złożoności twojej witryny.
 6. Poczekaj, aż proces aktualizacji się zakończy: WordPress rozpocznie proces aktualizacji i wyświetli postęp na ekranie. Poczekaj, aż proces się zakończy.
 7. Sprawdź, czy wszystko działa poprawnie: Po zakończeniu aktualizacji sprawdź swoją witrynę, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie. Sprawdź różne funkcje i upewnij się, że nie ma żadnych problemów.

Aktualizacja – testy końcowe

Po wykonaniu aktualizacji wykonaliśmy testy działania strony:

 1. testy najważniejszych stron – brak problemów,
 2. testy szybkości działania PAGE SPEED – 99/100 dla mobile, jest oczywiście wynikiem akceptowalnym,
 3. testy użytkowe – czyli szybkość poruszania się po stronie.

Wnioski po testach: Najnowsza wersja działa o wiele szybciej i płynniej niż poprzednia. Wynika to pewnie z licznych poprawek optymalizacyjnych silnika WordPress. Widać to po stronie użytkownika jak i administratora.

Najważniejsze zmiany w wersji 6.4.1 WordPress

Poprawiono błędy:

#59830 – Administration: Typos in wp_admin_notice() arguments
#59837 – Categories are removed when bulk editing posts
#59842 – WordPress 6.4 wp_remote_get (cURL error 28: Operation timed out)
#59846 – Reinstate the wpdb::$use_mysqli property

Dodano funkcjonalności:

 • dodano efekt lightbox do obrazków,
 • zwiększono ilość poleceń,
 • dodano możliwość nazywania bloków grupy – uff nareszcie praca będzie jeszcze wygodniejsza,
 • dodano podgląd obrazków w widoku listy,
 • i wiele innych

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

modernizacja wordpress

Zwiększ wydajność strony poprzez wyłączenie wp-cron i włączenie crona na serwerze. Dzięki małej zmianie poprawisz szybkość strony internetowej.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

portfolio programowanie

Zmiany na stronie głównej i wpisów podróży dla klienta to kolejne zadanie, które wykonaliśmy zwiększając nasze portfolio w zakresie prac administracyjnych.

portfolio programowanie

Przeniesienie strony z Divi na WPBakery może być wyzwaniem. Jakie są różnice między tymi narzędziami i jak dostosować treść, układ i ustawienia strony.

system cms

Oferujemy usługi administrowania i redakcji stron internetowych opartych na WPBakery page builder. W artykule opisujemy zmiany wykonane dla naszego klienta.