2022-11-06 | Pozycjonowanie | 2 min czytania

Ręczne pozycjonowanie strony pratia.pl


audyt seo

Pozycjonowanie pod wyszukiwarki jest ważnym elementem w SEO. Wymaga czasu i cierpliwości. Efekty są widoczne po miesiącu.

Wykonany audyt SEO strony pratia.pl wykazał kilka nieprawidłowości do poprawy. Zmiany zostały wykonane i udostępnione na produkcji.

Po wdrożeniu okazało się że robot google nie widzi nowych adresów url stron. Stan ten widoczny był w narzędziu GSC. Zmiany nie wpływały na wzrost widoczności strony czy ilości wejść.

Problem w pozycjonowaniu

Google nie potrafi automatycznie zaindeksować nowych stron bez parametrów, w przypadku wcześniej zaindeksowanych stron z parametrami.

Ręczne pozycjonowanie

Rozwiązaniem powyższego problemu jest pozycjonowanie manualne w GSC. Polega ono na ręcznym zgłaszaniu stron, po wcześniejszej aktualizacji sitemap.xml. Czynność należy powtarzać do momentu, w którym wszystkie nowe url zastąpią stare. W związku z faktem, że Google limituje możliwość zgłaszania 10 stron dziennie czynność trwa klika dni. Efekty naszej pracy są widoczne już po kliku dniach. Jeżeli wszystkie zmiany zostały wykonane prawidłowo powinniśmy zauważyć wzrost odwiedzin i kliknięć na stronie. Tak było w przypadku pozycjonowania strony pratia.pl.

wyniki pozycjonowania SEO strony internetowej

Jak widać na powyższym wykresie od czasu rozpoczęcia pozycjonowania strony ilość wejść i kliknięć zwiększyła się o ponad 100%.

Ręczne pozycjonowanie – Podsumowanie

Poprawienie nieprawidłowości, które wykazał audyt SEO, spowodowało duży wzrost wejść na stronę. Ręczne działania w tym wypadku były kluczem do sukcesu w pozycjonowaniu. Wynikało to z ułomności CMS Salesforce w zakresie dostępności robotów indeksujących do treści – optymalizacja dynamicznie renderowanej strony pod wyszukiwarki.

Należy wdrożyć kolejne rekomendacje aby kontynuować wzrost ilości użytkowników strony.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

audyt seo

Błąd przekierowania – należy naprawić przekierowanie URL. Upewnij się, że linki wewnętrzne i zewnętrzne na stronie są poprawnie skonfigurowane.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

audyt seo

Audyt SEO to konieczność po znacznych zmianach w algorytmach google, jakie miały miejsce na początku marca 2024 roku. Ważna jest ilość powrotów i spędzony czas.

audyt seo

Darmowy audyt SEO to proces analizy strony internetowej pod kątem optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Firma baSap oferuje bezpłatny audyt SEO bez zobowiązań.

audyt seo

Zwiększ widoczność i pozycję strony internetowej dzięki zaawansowanym technikom pozycjonowania SEO AI. Nasze narzędzia potrafią zwiększyć ruch.