2023-02-25 | Inne tematy | 2 min czytania

Ranking firm SEO – co to jest?


audyt seo

Liczba agencji interaktywnych (agencji SEO) wciąż rośnie. Nie ma w tym nic dziwnego. Według najnowszych badań już co druga firma korzysta z usługi pozycjonowania. Z tego też powodu regularnie, co najmniej co roku możemy w sieci znaleźć rankingi firm SEO.

Mimo pojawienia się “nowych graczy” na rynku z tabel wynikowych wynika, że grupa najważniejszych, najbardziej wpływowych agencji w branży seo/sem praktycznie się nie zmienia. Co jest brane pod uwagę przy tworzeniu rankingów? Dlaczego są one tak istotne?

Rankingi firm SEO – jakie dane są brane pod uwagę?

Wyniki publikowane są w oparciu o następujące dane:

  • staż agencji na rynku,
  • liczba opinii w Clutch/Google Maps,
  • średnia ocen w Google,
  • liczba pracowników na Linkedin,
  • liczba pracowników przy SEO,
  • liczba fraz w TOP10 na podstawie Senuto.

I wiele innych. Tak naprawdę każdy ranking, w zależności od organu badawczego może być nieco inny.

Dlaczego rankingi agencji SEO są ważne?

Coroczne rankingi SEO pozwalają zbadać kondycję rynku. Przeanalizować wyniki, podejść do nich krytycznym okiem i wyciągnąć wnioski. Firmy – analizując takie rankingi mogą zorientować się na czym muszą jeszcze popracować, wzmocnić pozycję eksperta w branży. Klienci natomiast mogą zrobić solidny “research” branży – na drodze wyboru odpowiedniej agencji do długofalowej współpracy.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

modernizacja wordpress

Zwiększ wydajność strony poprzez wyłączenie wp-cron i włączenie crona na serwerze. Dzięki małej zmianie poprawisz szybkość strony internetowej.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

prowadzenie firmy

Przesuniecie terminu obowiązku korzystania z KSeF to zapowiedź Ministerstwa Finansów. Jakie zmiany zostaną wykonane w rozwiązaniu pokaże zamówiony audyt.

prowadzenie firmy

Co to jest ftp? – FTP (File Transfer Protocol) jest protokołem służącym do transferu plików pomiędzy komputerami w sieci, między serwerem a klientem.

strony internetowe

Logo to graficzne oznaczenie lub znak, który identyfikuje firmę, markę, produkt lub instytucję. Jest to jedna z ważniejszych części identyfikacji wizualnej.