2023-07-27 | Programowanie | 2 min czytania

Przygotowanie kalkulatorów w wersji html i js


programowanie php

Przygotowanie kalkulatorów zgodnie z przesłanymi wytycznymi dla klienta z branży doradztwa prawnego to kolejny projekt, którego się podjęliśmy. Wytyczne tyczyły się danych ekonomicznych jak i sposobu prezentacji na stronie w wersji desktop jak i mobile.

Przygotowanie kalkulatorów – założenia:

  • kalkulatory można umieścić na stronie za pomocą kodu html,
  • kalkulatory mają przedstawiać zakres danych przygotowany przez zamawiającego (konieczność rozbudowy kalkulatora),
  • kalkulatory mają być w wersji angielskiej,
  • kalkulatory powinny być przygotowane zgodnie z wyglądem strony.

Przygotowanie kalkulatorów – zakres prac:

  • analiza biznesowa – przygotowanie algorytmów do wyliczeń oraz rozwiania zagadnień podatkowych,
  • programowanie html – przygotowanie kodu do zamieszczenia na stronie,
  • programowanie js – rozbudowa funkcjonalności, w tym obsługa ios,
  • programowanie css – dostarczenie dostosowanych do strony bazowej w wersji desktop i mobile.
kalkulator w wersji html i js

Podsumowanie prac:

Faza przygotowanie kalkulatorów przebiegła sprawnie. Mimo nieprecyzyjnych wytycznych udało się w dwóch iteracjach dostarczyć końcowe rozwiązanie. Problem powstał na styku klient – WordPress. Osoba umieszczająca kod na stronie nie miała doświadczenia z tajnikami WordPress oraz doświadczenia w js i css. Brak dostępu bezpośredniego do panelu administracyjnego i zdanie się na prace pośrednią przysporzył trochę trudności. Wydłużył także czas pracy nad implementacją funkcjonalności. Po kilkunastu iteracjach udało się jednak dopracować wszystkie szczegóły.

Reasumując projekt nauczył nas jednego: przy pracach bez dostępu do środowiska produkcyjnego czy też testowego klienta należy do wyceny dodać dodatkowe koszty związane z wydłużeniem dopracowania narzędzia.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

modernizacja wordpress

Zwiększ wydajność strony poprzez wyłączenie wp-cron i włączenie crona na serwerze. Dzięki małej zmianie poprawisz szybkość strony internetowej.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

strony internetowe

Twenty Twenty Four – testy nowej skórki Wordpress czyli czy warto przechodzić na nowe. Page Speed pokazał dobitnie jaka jest nasza rekomendacja. Zapraszamy do lektury.

portfolio programowanie

Wykonanie wtyczka do płatności Autopay (wcześniej Bluemedia) bazującej na bibliotece PHP SDK. Opis zakresu prac i problemów w czasie implementacji.

programowanie php

Programowanie funkcjonalności zapisu tabeli html do xls i pdf to kolejny zrealizowany projekt w sferze open source. Wykorzystanie wydajnych bibliotek JS.