2022-09-07 | Inne tematy | 2 min czytania

Przydatne darmowe oprogramowanie


prowadzenie firmy

Spis treści:

Darmowe oprogramowanie to dobra alternatywa do płatnych rozwiązań. Obecne zaawansowanie rozwiązań nie odstaje od komercyjnych produktów. W związku z tym korzystaj i nie płać.

Co to jest darmowe oprogramowanie?

Darmowe oprogramowanie udostępniane jest na podstawie licencji Freeware. Licencja ta umożliwia korzystanie z utworu, czyli oprogramowania, bezpłatnie. Jedynym ograniczeniem jest brak dostępu do kodu źródłowego. Czasami zdarza się że zawiera dodatkowe ograniczenia np. korzystanie bezpłatne dla użytku niekomercyjnego (do domowego użytku).

Przydatne darmowe oprogramowanie do:

  • czyszczenia systemu – Odkurzacz – dzięki niemu sprawnie i szybko zrobisz porządek ze swoim windowsem,
  • przesyłanie plików ftp – FileZilla – usprawni przesyłanie plików na serwer, niezastąpiony przy dużej ilości małych plików,
  • przeglądanie internetu – Firefox – przeglądarka, która podpiła internet,
  • obsługa poczty – Thunderbird – klient poczty, sprawny i niezastąpiony w codziennej pracy,
  • pakiet biurowy – LibreOffice – alternatywa do Office Microsoftu,
  • obróbka plików tekstowych – Notepad++ – sprawdzi się przy naprawdę dużych plikach,
  • screeny – Greenshot – znacznie przyśpieszy robienie prezentacji poprzez usprawnienie robienia zrzutów ekranu oraz ich obróbki,
  • pakiet graficzny – GIMP – tworzenie grafik będzie przyjemnością.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

modernizacja wordpress

Zwiększ wydajność strony poprzez wyłączenie wp-cron i włączenie crona na serwerze. Dzięki małej zmianie poprawisz szybkość strony internetowej.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

prowadzenie firmy

Przesuniecie terminu obowiązku korzystania z KSeF to zapowiedź Ministerstwa Finansów. Jakie zmiany zostaną wykonane w rozwiązaniu pokaże zamówiony audyt.

prowadzenie firmy

Co to jest ftp? – FTP (File Transfer Protocol) jest protokołem służącym do transferu plików pomiędzy komputerami w sieci, między serwerem a klientem.

strony internetowe

Logo to graficzne oznaczenie lub znak, który identyfikuje firmę, markę, produkt lub instytucję. Jest to jedna z ważniejszych części identyfikacji wizualnej.