2023-01-14 | Tworzenie stron internetowych | 4 min czytania

Pozycjonowanie SEO w Google dla stron internetowychTworzymy stronę internetową – pozycjonowanie google


strony internetowe

Pozycjonowanie Google to pozornie skomplikowany proces owiany wielką tajemnicą przez specjalistów SEO. Prawda jest taka, że stosowanie prostych zasad pozwala na samodzielne wypromowanie strony.

Jak szybko widzimy stronę www w Google w 2023 roku?

Zazwyczaj strona pojawia się w google w ciągu pierwszych 24 h w przypadku, kiedy wprowadzimy sitemap do narzędzia Google Search Console (dalej GSC). Jeżeli nie pomożemy robotom to czas oczekiwania będzie dłuższy. Aby sprawdzić stan zaindeksowania możemy sprawdzić wpisując w wyszukiwarkę url naszej strony. Narzędzie GSC pozwala na sprawdzenie po wpisaniu jakich słów kluczowych jest widoczna nasza strona i na jakiej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Jak zdobywać klientów dzięki pozycjonowaniu stron internetowych w 2023 roku?

Algorytm wyszukiwania coraz bardziej patrzy na jakość treści zamieszczanych przez serwisy. Jeżeli chcemy aby nasz serwis na długo zawitał w wyszukiwarce musimy zadbać o unikalne treści o odpowiedniej długości, strukturze oraz co ważne czytelności. W 2023 roku zadbaj o jakość a nie ilość.

Co zrobić aby mieć dopływ nowych klientów z Google?

Zacząć musisz od zbudowania strategii. Zważywszy, że proces pozycjonowania to miesiące a nie tygodnie, opracuj strategię długofalową na przynajmniej 1 rok. Po określeniu strategi opracuj i wdroż stronę internetową, która będzie zachęcała klienta do działania. Bez dobrej strony nie uzyskasz efektu nawet jeżeli nawet na kampanię przeznaczysz dużą ilość pieniędzy. Na stronie zw ciekawy i innowacyjny sposób zaproponuj dobrze przygotowaną ofertę, która zachęci do natychmiastowego zakupu. Dobrze rozplanuj umieszczenie przycisków akcji na stronie – nie może ich być za mało ani za dużo. Podłącz pod stronę analitykę aby na bieżąco optymalizować stronę pod konwersję.

Czy każdy powinien inwestować w pozycjonowanie?

Na pewno nie warto inwestować pieniędzy w pozycjonowanie w przypadku biznesów krótkoterminowych. W takim przypadku preferowane jest skorzystanie z wykupienia sponsorowanych reklam lub pozycji w wyszukiwarkach. Efekt będzie o wiele większych.

Nie warto także w przypadku, kiedy Twoje usługi czy produkty nie są wyszukiwane w wyszukiwarkach. Dziwne się to wydaje, ale są takie biznesy.

Od czego zależy pozycja strony internetowej?

1. Odpowiedniej struktury strony

Strona powinna być zbudowana wg logicznych zasad, to znaczy tak aby była czytelna da potencjalnego klienta jak i dla robota indeksującego. W związku z tym zwróć uwagę na budowę menu, stron statycznych oraz wpisów wraz z kategoriami czy też tagami.

2. Szybkości działania

Strona musi być lekka, aby w szybkim czasie była dostępna na urządzeniach mobilnych. Wynika to z faktu wolniejszego internetu na tych urządzeniach. Chcesz mieć lepszą oglądalność bądź mobile first. Zwróć uwagę na grafiki oraz sposób ich zaczytywania, js i css.

3. Treści na stronie

Treści powinny być wysokiej jakości. Powinny być niepowtarzalne w sieci oraz opisywać problem w jak najszerszym zakresie. W tekście powinny być zamieszczone grafiki, które powinny podnosić jakość artykułu. Pamiętaj też o takich rzeczach jak prawidłowy: url, tytuł czy opis artykułu dla robotów.

4. Linkowanie stron

Algorytm pozycjonowania Google w dużej mierze zwraca uwagę na ilość linkowań naszej strony. Jednak nie sama ilość jest ważna ale jakość stron z linkami. Zasada: czym więcej linków prowadzi do naszej strony ze stron o wysokiej jakości tym nasza strona ma większy priorytet i jest wyżej na liście wyszukiwania.

5. Media społecznościowe

Postaraj się o linkowanie w mediach społecznościowych. To kolejne miejsce, które pracuje na Twoją pozycję w Google. Zasada: im więcej osób z serwisów społecznościowych wchodzi na Twoją stronę tym jesteś wyżej w wyszukiwarce.

Czy proces pozycjonowania to ciągła praca?

Tak. Pozycjonowania w 2023 roku to proces ciągły. Musisz dostarczać nowych treści użytkownikom internetu, dbać o ruch. Jeżeli tego nie będziesz robił stopniowo Twoja strona będzie usuwana z Google. Wynika to z faktu sprawdzania daty aktualizacji treści.

Jaki jest najczęstszy błąd pozycjonowania?

Najczęstszym błędem jest pisanie dziesiątek artykułów na jeden temat. Kiedyś tak się pozycjonowało strony www. Po 2023 roku sposób ten nie działa. W zamian napisz jeden obszerny artykuł, który będzie kompleksowo opisywał zagadnienie. Efekt będzie o wiele lepszy.

Czynności do wykonania przy pozycjonowaniu

  • zainstaluj odpowiednią wtyczkę wspomagającą pozycjonowanie np. polecamy Yoast SEO,
  • sprawdź jakość kontentu na swojej stronie: długość wpisów, url, tytuł i opisy meta,
  • stosuj się do zasad SEO,
  • podepnij stronę pod Google Search Console,
  • regularnie sprawdzaj statystyki odwiedzin w GSC.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

modernizacja wordpress

Zwiększ wydajność strony poprzez wyłączenie wp-cron i włączenie crona na serwerze. Dzięki małej zmianie poprawisz szybkość strony internetowej.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

strony internetowe

DNS umożliwia przekładanie czytelnych dla człowieka adresów internetowych na numery IP, które są niezbędne dla komunikacji między komputerami.

audyt seo

Jaki wpływ mają linki zewnętrzne i linki wewnętrzne na SEO? Gdzie zamieścić linki do Twojej strony? Poszerz swoją wiedzę i linkuj skuteczniej.

audyt seo

Słowa kluczowe, o dokładnie ich dobór to pierwszy i najważniejszy krok mający ogromne znaczenie dla efektywności pozycjonowania strony i opłacalności.