2022-07-20 | Porady SEO | 2 min czytania

Co to jest PageRank?


strony internetowe

Spis treści:

PageRank jest to metoda oznaczenia wartością liczbową jakości stron internetowych. Założyciele google.com Larry Page i Sergey Brin są twórcami algorytmu, który wykorzystuje wyszukiwarka internetowa google.

Czym większa jest wartość Page Rank dla strony tym wyżej znajduję się ona w wyszukiwarce. Opiera się na tajnym algorytmie, którego szczerze twórca. Z tego co wiadomo opiera się na węzłach i hiperłączach, które tworzą mapę połączeń stron internetowych. W tej mapie szczególnie miejsce mają strony o wysokim autorytecie, takie jako wiki, strony rządowe gov lub encyklopedie. Jeżeli Twoja strona ma dużą ilość linków zewnętrznych o wysokim autorytecie to jej ranga jest wysoka.

Obliczanie Page Rank na podstawie 3 wskaźników:

  • liczba linków wychodzących z każdej linkującej witryny,
  • liczba oraz jakość linków przychodzących,
  • wskaźnik Page Rank każdej ze stron internetowych, które linkują do witryny.

Strony do badania PageRank:

Istnieje spora ilość do badania rankingu strony internetowej. My polecamy sprawdzoną checkpagerank.net.

Czy obecnie PageRank jest wciąż używany przez Google?

Mimo że oficjalna informacja o PageRank została przez Google wycofana, a wszelkie narzędzia pozwalające sprawdzić wartość witryny internetowej zostały wyeliminowane, to Page Rank wciąż jest ważnym czynnikiem rankingowym.
Potwierdził to Gary Illyes – Webmaster Trends Analyst w Google.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

audyt seo

Słowa łączące to elementy, które łączą ze sobą poszczególne części wypowiedzi i nadają zdaniom logiczne brzmienie dla robotów indeksujących.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

audyt seo

Meta description to jedno z pojęć, na które można się natknąć tworząc strony internetowe. Ten artykuł wyjaśni jego znaczenie i wpływ na SEO.

audyt seo

Meta title to jeden z kluczowych elementów każdej strony internetowej. Dzięki niemu twoja strona internetowa może być dostrzeżona przez nowych odbiorców.

audyt seo

Cache Redis to innowacyjne narzędzie do przechowywania danych w pamięci podręcznej. Dzięki swojej szybkości i wydajności, umożliwia szybki dostęp do informacji.