2022-05-18 | Podstawy programowania | 1 min czytania

Co to jest Apex?


jezyk programowania

Spis treści:

Apex to autorski język Salesforce, który zapisujemy i uruchamiany w chmurze rozwiązania. Bazuje on na języku Java jednak na tym kończy się podobieństwo.

Cechy Apexu:

  • bezpośrednie połączenie z bazą danych – dzięki czemu w łatwy sposób możemy pobierać jak i zapisywać dane,
  • transakcyjny – w przypadku błędu nie mamy problemu ze środowiskiem, ponieważ wszystkie zmiany są wycofane,
  • dostępny – składnia jest podobna do Javy oraz dostępna jest obszerna dokumentacja,
  • wersjonowany – co pozwala na funkcjonowanie kodu w wersji wstecznej na nowych aktualizacjach platformy, które Salesforce wykonuje raz na kwartał.

Wrażenia z programowania w Apex:

Ponad rok programowania w Apex pozwolił na opanowanie tej technologii w stopniu pozwalającym na realizację średnio zaawansowanych funkcjonalności. Pozwala na szybkie dostarczenie produktu poprzez zastosowanie komponentów. Problemem jest sięganie do bazy danych, gdzie przy dużych ilościach danych trzeba odpowiednio budować rozwiązania. Wynika to z faktu dużych czasów, jednak i na to znaleziono sposób.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

modernizacja wordpress

Zwiększ wydajność strony poprzez wyłączenie wp-cron i włączenie crona na serwerze. Dzięki małej zmianie poprawisz szybkość strony internetowej.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

programowanie php

Font Awesome jest jednym z najpopularniejszych narzędzi, które umożliwiają programistom dodanie pięknych i skalowalnych ikon do stron internetowych.

programowanie php

Bootstrap jest jednym z najpopularniejszych frameworków front-endowych, które ułatwiają projektowanie i budowanie responsywnych stron internetowych.

programowanie php

W dzisiejszym rozwijającym się technologicznie świecie programowanie staje się coraz bardziej nieodłącznym elementem naszego życia. Wybierz odpowiedni język.