2021-05-09 | Porady SEO | 2 min czytania

Audyt SEO strony internetowej


audyt seo

Spis treści:

Czynników warunkujących pozycję w wyszukiwarkach, a które warto podać audytowi SEO jest kilkanaście. Najważniejsze z nich to jakość i aktualność contentu, szybkość działania strony, w szczególności na urządzeniach mobilnych oraz przystosowanie UX pod komórki.

Przed przystąpieniem do prac wykonamy audyt strony aby ocenić co trzeba polepszyć, zaproponujemy konkretne rozwiązania oraz wycenimy pracę.

Czym jest audyt SEO?

Audyt SEO to kompleksowa analiza merytoryczna i techniczna oraz ocena strony internetowej pod kątem dostosowania do głównych parametrów związanych z pozycjonowaniem tak aby zwiększyć ilość konwersji oraz zaangażowania użytkowników.

Profesjonalny audyt SEO to działania takie jak:

  • Audyt treści – analiza jakości tytułów, treści, słów kluczowych czy opisów na stronie pod kątem pozycji strony internetowej w wyszukiwarkach.
  • Audyt mediów – analiza wielkości i wagi zdjęć zamieszczonych na stronie oraz sposobu ich pobierania.
  • Ocena techniczna – analiza strony pod kątem parametrów technicznych związanych z SEO takich jak szybkość wyrenderowania lub reakcji serwera,
  • Analiza dostępności strony – sprawdzenie czy strona działa poprawnie na urządzeniach mobilnych,
  • Analiza otoczenia w internecie – audyt konkurencji pod względem fraz wyszukiwania, integracji z mediami społecznościowymi i Google Maps.
  • Raport SEO – wskazówki, rekomendacje jak poprawić pozycję strony internetowej w Google.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

modernizacja wordpress

Zwiększ wydajność strony poprzez wyłączenie wp-cron i włączenie crona na serwerze. Dzięki małej zmianie poprawisz szybkość strony internetowej.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

audyt seo

Cache Redis to innowacyjne narzędzie do przechowywania danych w pamięci podręcznej. Dzięki swojej szybkości i wydajności, umożliwia szybki dostęp do informacji.

audyt seo

Wyszukiwarki internetowe odgrywają ogromną rolę w codziennym życiu. Jedną z najpopularniejszych i najczęściej używanych wyszukiwarek jest wyszukiwarka Google.

audyt seo

Optymalizacja obrazków i zdjęć pod kątem SEO zwiększa widoczność w Google Grafika. Widoczność ma wpływ na pozycję strony internetowej w wyszukiwarkach.