2023-06-02 | Pozycjonowanie | 2 min czytania

LiteSpeed Cache – spadek wejść na stronę www


audyt seo

LiteSpeed Cache po zainstalowaniu na stronie internetowej klienta spowodował spadek ilości wejść na niektóre strony. Z takim problemem walczyliśmy dla naszego klienta.

Zastany stan:

Strona internetowa ma najwyższe parametry PAGE Speed na poziomie 100/100 dla mobile i desktop. Nie wykazuje błędów w konsoli. Nie ma błędów w logach serwera.

Zainstalowane wtyczki:

Na stronie zainstalowano standardowe wtyczki WordPress. Wtyczki aktualizowane są na bieżąco i nie mają naniesionych zmian przez programistów.

Zainstalowane theme WordPress:

Na stronie zainstalowano standardowy szablon WordPress: Twenty Twenty Three. Szablon został zaktualizowany do najnowszej wersji. Na stronie używane są tylko i wyłącznie funkcjonalności w postaci bloków Gutenberga. Skórka nie wykazuje żadnych problemów z wydajnością.

Zainstalowana wtyczka cache:

Zastosowano w cms LS Cache (LiteSpeed Cache). Jest to uważana za jedną z najlepszych wtyczek optymalizacyjnych do WordPressa. Wtyczka została skonfigurowana w optymalny sposób, tzn. nie zastosowano agresywnej ani zachowawczej optymalizacji.

Odnotowany spadek wejść na stronę internetową:

Po kilku dniach po zmianie wtyczki cache zaobserwowano spadek na niektórych stronach internetowych. Na niektórych odnotowano wzrost wejść.

Problem z LitleSpeed Cache w TTT

Jak widać na powyższym obrazku dla jednej z kluczowych stron parametry strony radykalnie spadły:

  • pozycja w google spadła z 10-11 miejsca na 25 i nadal spadała zatrzymując się na około 50 pozycji,
  • wejścia na stronę z ilości 200-300 spadły do poziomu około 50.

Wykonana analiza:

Sprawdzono kwestie techniczne strony – brak błędów.

Uaktualniono cache – brak błędów.

Dopiero analiza strony internetowej w narzędziu PAGE SPEED ukazała powód tak dużego spadku:

Problem z LS cache w page speed

Jak widzimy w poglądzie wyrenderowania strony dla wersji mobilnej jak i desktop robot napotykał na problem z indeksowaniem. Menu mobilne zasłaniało treść strony i robot nie pobierał prawidłowej zawartości strony.

Prace naprawcze

Na początku stwierdzono, że wyczyszczenie kompleksowe cache pomoże. Tak też było. Jednak po kilku dniach problem powrócił.

W związku z powyższym stwierdzono, że konieczna jest wymiana wtyczki odpowiedzialnej za cache. Wybrano WP Fastest Cache.

Podsumowanie problemów z LiteSpeed Cache

W przypadku używania na stronach standardowych theme WordPress z rodziny Twenty Twenty X należy kompleksowo przetestować stronę po instalacji LiteSpeed Cache. W przeciwnym razie możemy stracić ruch poprzez nieprawidłowościami w renderowaniu strony.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

audyt seo

Błąd przekierowania – należy naprawić przekierowanie URL. Upewnij się, że linki wewnętrzne i zewnętrzne na stronie są poprawnie skonfigurowane.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

audyt seo

Audyt SEO to konieczność po znacznych zmianach w algorytmach google, jakie miały miejsce na początku marca 2024 roku. Ważna jest ilość powrotów i spędzony czas.

audyt seo

Darmowy audyt SEO to proces analizy strony internetowej pod kątem optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Firma baSap oferuje bezpłatny audyt SEO bez zobowiązań.

audyt seo

Zwiększ widoczność i pozycję strony internetowej dzięki zaawansowanym technikom pozycjonowania SEO AI. Nasze narzędzia potrafią zwiększyć ruch.