2022-04-11 | Porady WordPress | 3 min czytania

Jak zalogować się do wp-admin?


modernizacja wordpress

Posiadasz stronę internetową lub landing page opartą o WordPress – najpopularniejszy na świecie CMS opartego na licencji Open Source? Sprawdź jak można się zalogować do panelu administracyjnego (domyślnie wp-admin) znając nazwę domeny strony www. Logowanie do WordPress jest proste!

Wp-admin to skrót od “WordPress admin”, który odnosi się do panelu administracyjnego WordPressa. Jest to miejsce, gdzie właściciele stron internetowych mogą zarządzać i kontrolować różne aspekty swojej witryny.

Po zalogowaniu się do panelu Wp-admin, użytkownik ma dostęp do różnych funkcji i narzędzi, które umożliwiają zarządzanie treściami, wyglądem, wtyczkami, użytkownikami, ustawieniami i innymi elementami strony WordPress.

Instrukcja logowania wpadmin

  • Wpisz adres strony www opartej na WordPress w pasek adresu przeglądarki i dopisz na końcu /wp-admin np. domena.pl/wp-admin
wp-admin adres url
  • W wyświetlonym oknie wpisz nazwę użytkownika lub jego mail i hasło.
wp-admin logowanie
  • Kliknij przycisk “Zaloguj się”.
  • Jeżeli weryfikacja będzie pozytywna zobaczysz panel administracyjny WordPressa (wp-admin).

Jeżeli weryfikacja będzie negatywna możesz przeczytać poniższą radę jak zmienić hasło w WordPress.

Jak zmienić hasło w WordPress?

Zdarza się taki dzień, że wpisywane hasło nie działa. Co wtedy zrobić? Nic prostszego wykonujemy 2 pierwsze kroki instrukcji logowania wp admin i klikamy na formatce link “Nie pamiętasz hasła?”. Wprowadzamy mail użytkownika WordPress i po akceptacji logujemy się na pocztę, ponieważ dostaniemy mail z linkiem umożliwiającym odnowienie hasła.

Jak zmienić hasło na Serwerze?

W przypadku nowoczesnych hostingów najczęściej WordPress instalujemy za pomocą Autoinstalatorów. Jeżeli zapomnimy hasło możemy w łatwy sposób przejść do narzędzia i podejrzeć hasło lub wygenerować je ponownie. Oczywiście musimy pamiętać hasło do hostingu 🙂

Jak zmienić hasło WP w MySQL?

Istnieje jeszcze możliwość zmiany w bazie danych MySQL. Dzięki niej możemy zmienić hasło dowolnemu użytkownikowi.

Proces zmiany hasła WordPress w MySQL:

  • zalogowanie się do phpMyAdmin (np. https://nazwa_domeny/phpmyadmin/ – w zależności od hostingu),
  • wybranie tabeli wp-users,
  • edytowanie rekordu użytkownika, któremu chcemy zmienić hasło poprzez kliknięcie w przycisk “Edytuj”,
  • w polu “user_pass” wpisujemy nowe hasło po wcześniejszym ustawieniu typu MD5.
zmiana hasła WordPress w mysql

Podstawowe funkcje dostępne w panelu Wp-admin

1. Zarządzanie treścią: Użytkownik może tworzyć, edytować i publikować posty, strony, kategorie, tagi i inne typy treści na swojej stronie. Można również zarządzać mediami, takimi jak zdjęcia, filmy i pliki audio.

2. Wygląd i motywy: Użytkownik może dostosować wygląd swojej strony, wybierając i aktywując różne motywy (szablony) WordPress. Można również dostosować ustawienia motywu, takie jak nagłówki, kolory, czcionki i tło.

3. Wtyczki: Wp-admin umożliwia dodawanie, usuwanie i zarządzanie wtyczkami WordPress. Wtyczki są dodatkowymi rozszerzeniami, które dodają nowe funkcje i możliwości do strony internetowej, takie jak formularze kontaktowe, sklepy internetowe, narzędzia SEO i wiele innych.

4. Użytkownicy: Panel Wp-admin umożliwia zarządzanie użytkownikami witryny. Można tworzyć nowe konta użytkowników, nadawać im różne role i uprawnienia, a także zarządzać ich danymi i ustawieniami.

5. Ustawienia: Użytkownik może dostosować różne ustawienia strony, takie jak nazwa witryny, adres URL, ustawienia permalinks, język, format daty i godziny, a także ustawienia prywatności.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

modernizacja wordpress

Zwiększ wydajność strony poprzez wyłączenie wp-cron i włączenie crona na serwerze. Dzięki małej zmianie poprawisz szybkość strony internetowej.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

modernizacja wordpress

Co to jest WordPress theme? Dowiedz się o podstawowej definicji, funkcjach, znaczeniu i zastosowaniu motywu WordPress na Twojej stronie internetowej.

system crm

WordPress 6.3 to najnowsza wersja popularnego CMS wydaną 8 sierpnia 2023 roku. Co przynosi? Zdecydowanie poprawia wydajność strony internetowej i naprawia błędy.

audyt seo

Media społecznościowe odgrywają kluczową rolę w komunikacji i promocji. Wyróżniaj się stosując zasady skutecznej grafiki na stronie internetowej.