2022-06-05 | Porady SEO | 3 min czytania

Jak sprawdzić poprawność title i description?


audyt seo

Title i descryption strony to podstawowe opisy, które decydują w dużej mierze o tym jak będzie postrzegana strona przez odwiedzających. Na pewno chcielibyśmy zamieścić jak najwięcej słów kluczowych. Jednak nie przesadzajmy, ponieważ w tym wypadku za dużo może przynieść odwrotny efekt.

Metody sprawdzania title i descryption

Aby sprawdzić poprawność tytułu (title) i opisu (description) strony internetowej, można zastosować kilka metod:

  1. Weryfikacja zgodności z treścią strony: Upewnij się, że tytuł i opis są wiarygodne, odzwierciedlają zawartość strony i dostarczają wartościowych informacji dla odwiedzających. Sprawdź, czy zawarte w tytule i opisie słowa kluczowe są związane z tematyką strony.
  2. Analiza długości: Tytuł powinien być zwięzły, przejrzysty i mieć maksymalnie 60-70 znaków. Opis powinien być krótki, ale treściwy, nie przekraczający zazwyczaj 160-170 znaków.
  3. Przegląd konkurencji: Zbadaj, jakie tytuły i opisy wykorzystują Twoi konkurenci. Sprawdź, czy są one skuteczne i przyciągają uwagę użytkowników.
  4. Wykorzystanie tooli SEO: Skorzystaj z różnych narzędzi SEO, takich jak Google Search Console, Ahrefs czy Moz, aby sprawdzić, jak wyszukiwarki wyświetlają Twoje tytuły i opisy. Te narzędzia mogą również zasugerować optymalizacje w celu poprawy wyników i zwiększenia widoczności w wyszukiwarkach.
  5. Testowanie A/B: Jeśli masz wątpliwości odnośnie skuteczności tytułu lub opisu, przeprowadź test A/B. Stwórz dwie wersje i zmień jeden element, aby zobaczyć, który przynosi lepsze wyniki i zwiększa liczbę kliknięć.

Ważne jest, aby stale monitorować analizy, przeglądać wyniki i dostosowywać tytuły i opisy w celu maksymalizacji skuteczności i dostarczenia wartości dla odwiedzających.

Narzędzie do sprawdzania poprawności title i description

Mogę zdecydowanie polecić totheweb.com.

Otrzymamy w wyniku informację jak prezentują się nasze opisy. Ważny jest fakt, że narzędzie nie analizuje ilości liter a ilości pikseli jaki zajmuje nasz opis. W związku z tym dostosujemy opisy do wytycznych Google.

Co to jest TITLE?

TITLE to znacznik HTML stosowany do nadawania tytułu strony. Jest wstawiany do kodu źródłowego strony internetowej w sekcji HEADER. Tag tytułu definiuje tytuł strony i jest wyświetlany w pasku tytułu przeglądarki. Przy wyszukiwaniu TITLE jest wyświetlany w wynikach wyszukiwania Google jako element wyświetlonego wyniku.

Jak wygląda prawidłowy TITLE?

Tytuł strony to jedna z najważniejszych kwestii decydujących o pozycji w rankingach przeglądarek internetowych. Z pewnością należy zwrócić uwagę, aby tytuł strony ograniczał się do terminów i treści zawartych na opisywanej stronie. Dlatego każda strona powinna mieć swój indywidualny i najlepiej niepowtarzalny tytuł.
Najlepiej jest kiedy na początku tytułu zawarte są najważniejsze słowa kluczowe. Dużą pracę robią także informacje takie jak marka, lokalizacja lub osoba.

Ile znaków powinien mieć TITLE?

Tytuł nie powinien przekraczać 60 znaków. Nie powinien być także krótszy niż 50 znaków.

Co to jest description?

Meta – description, czyli meta – opis to tekst, który powinien opisywać zawartość merytoryczną treści zawartej na stronie. Powinien być unikalny dla każdej strony. Prawidłowy opis pojawia się w wynikach wyszukiwania Google pod adresem URL. Bezsprzecznie jego atrakcyjność zachęca osoby szukające treści w internecie do wejścia na stronę.

Ile znaków powinien mieć description?

Każda z wyszukiwarek ma swoje wymogi, np. Google preferuje 230 znaków.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

modernizacja wordpress

Zwiększ wydajność strony poprzez wyłączenie wp-cron i włączenie crona na serwerze. Dzięki małej zmianie poprawisz szybkość strony internetowej.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

audyt seo

Cache Redis to innowacyjne narzędzie do przechowywania danych w pamięci podręcznej. Dzięki swojej szybkości i wydajności, umożliwia szybki dostęp do informacji.

audyt seo

Wyszukiwarki internetowe odgrywają ogromną rolę w codziennym życiu. Jedną z najpopularniejszych i najczęściej używanych wyszukiwarek jest wyszukiwarka Google.

audyt seo

Optymalizacja obrazków i zdjęć pod kątem SEO zwiększa widoczność w Google Grafika. Widoczność ma wpływ na pozycję strony internetowej w wyszukiwarkach.