2021-09-12 | Porady SEO | 2 min czytania

Core Web Vitals a wskaźniki internetowe


audyt seo

Spis treści:

Core Web Vitals to czynnik rankingowy Google, zwany także podstawowymi wskaźnikami. Został ogłoszony przez Google w drugiej połowie 2020 roku, a wprowadzony w 2021 roku.

Podstawowe wskaźniki odnoszą się do odczuć użytkownika strony w czasie rzeczywistym i mają duże znaczenie dla urządzeń mobilnych.

Spełnienie wymogów CWV będzie miało duży wpływ na pozycję w rankingach wyszukiwarki.

Kluczowe składowe to:

  • LCP – Largest Contentful Paint – czyli czas do wyrenderowania głównego elementu strony. Nie powinien być większy niż 2,5 s. Największy wpływ na ten wskaźnik mają pliki js i css.
  • FID – First Input Delay – czyli czas na interakcje z witryną np. po kliknięciu w przycisk. Nie powinien być większy niż 100 ms.
  • CLS – Cumulative Layout Shift – wskaźnik mówiący o przesuwaniu strony, które nie jest związane z akcją użytkownika np. doładowanie w tle reklamy. Nie powinien być większy niż 01.

Jak sprawdzić Core Web Vitals dla mojej strony??

Core Web Vitals najlepiej sprawdzić w Google PageSpeed Insights lub w narzędziu Google Search Console – raport Podstawowe Wskaźniki Internetowe. Dostępne są także rozszerzenia w przeglądarkach, które przedstawiają wskaźniki.

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

modernizacja wordpress

Zwiększ wydajność strony poprzez wyłączenie wp-cron i włączenie crona na serwerze. Dzięki małej zmianie poprawisz szybkość strony internetowej.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

audyt seo

Cache Redis to innowacyjne narzędzie do przechowywania danych w pamięci podręcznej. Dzięki swojej szybkości i wydajności, umożliwia szybki dostęp do informacji.

audyt seo

Wyszukiwarki internetowe odgrywają ogromną rolę w codziennym życiu. Jedną z najpopularniejszych i najczęściej używanych wyszukiwarek jest wyszukiwarka Google.

audyt seo

Optymalizacja obrazków i zdjęć pod kątem SEO zwiększa widoczność w Google Grafika. Widoczność ma wpływ na pozycję strony internetowej w wyszukiwarkach.