2022-12-19 | Tworzenie stron internetowych | 2 min czytania

08. Tworzymy stronę internetową – artykuły, kategorie i tagi


strony internetowe

Kategorie i tagi to elementy, które budują strukturę logiczną strony internetowej. Tylko świadome i zaplanowane kategorie i tagi spowodują, że Twoja strona www będzie wysoko w google.

Ile artykułów powinna mieć strona internetowa?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. To wszystko zależy od konkurencji strony internetowej. Z naszych badań wynika, że serwisy, które są klasyfikowane wysoko w google posiadają od 200 do 1000 artykułów. W tym przynajmniej 100 jest w TOP 10 czyli na szczycie wyszukiwarek. Na podstawie tej obserwacji można stwierdzić, że należy zakładać napisanie ponad 400 artykułów.

Jak często publikować artykuły?

Jeżeli masz napisane artykuły lub też zleciłeś napisanie ich wyspecjalizowanej w tym agencji pamiętaj aby nie publikować ich w jeden dzień. Zaplanuj publikację na parę tygodni a najlepiej miesięcy. Tak aby roboty indeksujące widziały, że strona się rozwija. Wrzucenie jednorazowe może spowodować przynieść mniejszy efekt. Staraj się także sukcesywnie edytować i zmieniać już wcześniej dodane treści. Google lubi aktualne treści.

Publikuj nie tylko treści ale i grafiki

Pamiętaj aby każdy artykuł posiadał przyjemniej jedną grafikę. Grafikę zoptymalizowaną pod względem SEO czyli odpowiedni format oraz wielkość. Nie zapomnij o atrybucie ALT.

Jak zbudować kategorie?

Publikowane treści przypisz do kategorii. Kategorie powinny zawierać słowa kluczowe naszej witryny. Jak sprawdzić słowa kluczowe? Wejdź do narzędzia PLANER SŁÓW KLUCZOWYCH Google i wpisz jedną ze stron konkurencji. Następnie słowa posegreguj pod względem ilości wyszukiwań. To Twoja lista potencjalnych słów kluczowych. Wybierz te, które pasują do napisanych artykułów.

Jak zbudować tagi?

Tagi pełnią rolę pomocniczą na stronie internetowej. Są one sposobem na organizowanie artykułów o podobnej tematyce w rożnych kategoriach. Pamiętaj aby nie nadawać tagów, które są powieleniem nazw artykułów czy kategorii. Takie działania nie spowodują kanibalizmu linków i w konsekwencji niżej pozycji w google.

CzynnośćPrzeznaczony czasKoszt
01. Przygotowanie założeń1 MDwg stawki za MD
02. Wybór domeny1 MDwg stawki za MD
03. Wybór serwera0,5 MDwg stawki za MD
04. Konfiguracja dns0-0,1 MDwg stawki za MD
05. Wybór CMS0,5 MDwg stawki za MD
06. Instalacja CMS0,5 MDwg stawki za MD
07. Strona główna strony internetowej1-5 MDwg stawki za MD
08. Artykuły, kategorie i tagi0,1 MD/ artykuł, 1 MD kategorie i tagiwg stawki za MD

Najczęściej czytane:

prowadzenie firmy

Dzielenie dysku na partycje to ważny element instalacji systemu operacyjnego. Możemy podzielić dysk na partycje w czasie lub po instalacji Windows 11.

modernizacja wordpress

Z przedstawionych we wisie 3 sposobów na usunięcie /category wg mnie najlepszym sposobem jest wykorzystanie wtyczki Yoast SEO. Polecamy tą wtyczkę do SEO.

modernizacja wordpress

Zwiększ wydajność strony poprzez wyłączenie wp-cron i włączenie crona na serwerze. Dzięki małej zmianie poprawisz szybkość strony internetowej.


Zapoznaj się z innymi wpisami:

strony internetowe

DNS umożliwia przekładanie czytelnych dla człowieka adresów internetowych na numery IP, które są niezbędne dla komunikacji między komputerami.

audyt seo

Jaki wpływ mają linki zewnętrzne i linki wewnętrzne na SEO? Gdzie zamieścić linki do Twojej strony? Poszerz swoją wiedzę i linkuj skuteczniej.

audyt seo

Wybranie właściwych słów kluczowych to pierwszy i najważniejszy krok mający ogromne znaczenie dla efektywności pozycjonowania strony i opłacalności.